Ett Vacker Gammalt Halsband med Hänge. Det står 925, M V8 och något jag ej kan tyda. En Vacker Kedja 62 cm lång och hänget är, 5,5 cm långt och 4 cm brett.
Det är en Härlig Tyngd i halsbandet och hänget har en slinga med ekblad och ekollon. I Mycket Välbevarat och Vackert Skick!
EN FIN PRESENT!
FRAKTFRITT!
Ett Fint Hänge som jag inte har en aning hur gamalt det är. Hänget är, 3.7 cm långt och helt i silver på baksidan och stämplat med 925. Det finns två olika stenar infogade i grönt och svart och kantade med silver.....Snyggt. En kjedja följer med 40 cm lång.
FRAKTFRITT
Ett Snyggt Hänge med Slipad Sten och kantad med Silverarbete och gnistande Marakiter.
Hänget är, 5,5 cm och ca, 2,5 cm brett, silverstämper och tre kronor. Alla Markasit-stenarna finns kvar och hela smycket är välarbetat och ser ut att ha några år på nacken.. men Mycket Välbevarat!
Silverhänget är i Vackraste Skick!
SÃ…LD!
Ett Mycket Vackert Silverarmband, som väger 28 gram. Armbandet går att reglera nertill där den är öppen. En snygg sten i turkos som 3 x 2 cm. Arbetet med silverarmbandet ser gediget och hantverkmässigt ut och stämplad med 925.
Armbandet är Mycket Vackert Skick!
FRAKTFRITT!